02/02/16

Turniej Maserati o puchar świata w polo na śniegu w St. Moritz

Zespół Maserati Polo Tour 2016 wsparty przez ekipę La Martina wystartował z wielką pompą w turnieju o Puchar Świata w Polo na Śniegu w St. Moritz

Zespół Maserati zdobył trofeum „Snow Polo World Cup St. Moritz”
Niedziela, 31 stycznia 2016 – cykl Maserati Polo Tour 2016 rozpoczął się bardzo obiecująco, udziałem w turnieju o Puchar Świata w Polo na Śniegu w St. Moritz, rozgrywanym na zamarzniętym jeziorze St. Moritz, w dniach od 29 do 31 stycznia, w którym zespół Maserati zgarnął główną nagrodę – puchar „Snow Polo World Cup St. Moritz”.

Podczas trwającego trzy dni turnieju 4 ekipy graczy w polo rozegrały, ku uciesze ok. 13 tys. widzów, pasjonujące i stojące na najwyższym poziomie pojedynki. Dzięki znakomitym warunkom pogodowym, zlokalizowane na zamarzniętym, otoczonym urokliwymi i przykrytymi śniegiem szczytami, jeziorze w St. Moritz, boisko do gry w polo stało się areną spektakularnych zmagań. Pośród gości słynnego turnieju pojawiło się wielu miejscowych i międzynarodowych VIP-ów – biznesmenów, polityków i ludzi ze świata showbiznesu.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że cykl Maserati Polo Tour rozpoczął się udziałem w tak znakomitym turnieju.” – stwierdził Giulio Pastore, Dyrektor Generalny Maserati Europa. „Jest coś szczególnego w polo na śniegu, co wzmaga napięcie i czyni tę grę tak ekscytującą, specjalnie w miejscu o tak szczególnej atmosferze jak St. Moritz”.

Enrico Roselli, Dyrektorz Zarządzający firmy La Martina, dodaje „Udział w Pucharze Świata w Polo na Śniegu w St. Moritz to dla nas zawsze powód do radości, szczególnie że znaleźliśmy się w gronie jego założycieli ponad 30 lat temu. Wspólny z Maserati udział w takim przedsięwzięciu to rzecz naturalna, zważywszy na podobieństwo historii obydwu firm, nacechowanej szczególnym zamiłowaniem do osiągnięć sportowych”.

Zespół Polo Team Maserati pod wodzą kapitana Rommiego Gianni (Włochy, Handicap +1) i w składzie: Luciano Vazquez (Hiszpania, Handicap +2), Dario Musso (Argentyna, Handicap +7) i Frankie Menendes (Argentyna, Handicap +6), dzięki wsparciu i aplauzowi publiczności, zwyciężył w finałowym pojedynku Pucharu Świata w Polo na Śniegu w St. Moritz ekipę Team Cartier, po pasjonującej końcówce, osiągając wynik 5:4.

Była to demonstracja potęgi koni, zarówno na jeziorze St. Moritz, jak i w wiosce polo, gdzie Maserati wystawił Ghibli w wersji Diesel. Ponadto, goście imprezy mieli okazję i przyjemność zapoznać się z cała gamą limuzyn Maserati, które przewoziły pasażerów na trasie pomiędzy centrum St. Moritz a wioską polo oraz docenić zalety ich systemu napędu na cztery koła Q4.

Zagorzali zwolennicy marki Maserati mogli również zaznać rozrywki w ramach ekskluzywnych weekendowych pakietów, począwszy od turnieju golfa na śniegu, przez jazdy testowe na śniegu i lodzie, po światowej klasy polo na śniegu z udziałem ekipy Maserati i uczestnictwo w galowym obiedzie.

Puchar Świata w Polo na Śniegu w St. Moritz nadał szczególną rangę rozpoczęciu cyklu Maserati Polo Tour 2016 i podkreślił długofalowe zaangażowanie Maserati w rozgrywkach polo. Dzięki owocnej współpracy z wiodącym światowym dostawcą sprzętu do gry w polo, firmą La Martina, ekipa Maserati Polo Tour 2016 nieraz jeszcze zabłyśnie na tegorocznej scenie polo.

Pierwiosnkiem współpracy Maserati i La Martiny w obecnym sezonie jest ikoniczny Polo Duvet – strój, który pokazano po raz pierwszy na boisku do gry w polo podczas ubiegłorocznej edycji Pucharu Świata w Polo na Śniegu. To specjalna pikowana kurtka, podszyta kaszmirem, którą można nosić podczas rozgrzewki przed zimowym meczem, gdy na oficjalny strój meczowy, nawet ocieplany, jest wciąż zbyt zimno a zwykła kurtka sportowa okazuje się niewygodna do gry w polo. Polo Duvet zakłada się na koszulkę polo lub golf i zdejmuje tuż przed rozpoczęciem meczu. Atrakcyjny wzór i parametry techniczne czynią Polo Duvet najlepszym strojem sportowym do noszenia również poza boiskiem oraz w przerwach między rozgrywkami.

Po inauguracji sezonu w Szwajcarii, ekipa Maserati Polo Tour poleci do Dubaju, gdzie odbędzie się druga runda – turniej Maserati Dubai Polo Cup, organizowany w dniach 21-25 marca przez Guards Polo Club.
Więcej informacji o Pucharze Świata w Polo na Śniegu : http://www.snowpolo-stmoritz.com

By być na bieżąco z odbywającymi się na całym świecie wydarzeniami, cykl można śledzić pod adresem www.maseratipolo.com, gdzie znajdą się zdjęcia, ciekawostki i aktualności, wprost spod kopyt Maserati Polo Tour.

www.maserati.com  www. lamartina.com