08/03/18

Targi Motoryzacyjne w Genevie

Maserati wybrało 88. Targi Motoryzacyjne w Genewie na miejsce europejskiej premiery  Ghibli, Quattroporte i Levante Nerissimo Edition

 

  • Specjalna edycja modeli Ghibli, Quattroporte i Levante, The Nerissimo Edition z pewnością skupi uwagę zwiedzających stoisko Maserati.
  • Na stoisku znajdzie się pełna paleta modeli ze zróżnicowanymi pakietami wyposażenia.
  • Modele Ghibli i Quattroporte posiadają system Integrated Vehicle Control (IVC), zaprojektowany tak by nie tyle korygować, co zapobiegać niestabilności samochodu i zapewnić większy poziom aktywnego bezpieczeństwa, wyższą dynamikę prowadzenia i jeszcze bardziej ekscytujące osiągi.
  • Officine Maserati – nowa marka dedykowana dla używanych, certyfikowanych samochodów Maserati

 

Modena, 5 Marca 2018 – podczas 88. Targów Motoryzacyjnych w Genewie Maserati zaprezentuje nowe modele Ghibli, Quattroporte i Levante w zniewalającym, całkowicie czarnym wystroju. Czerń to synonim elegancji, ale także emanacja ekstremalnego sportowego ducha, dlatego znakomicie podkreśla podwójną osobowość właściwą dla kodu DNA Maserati. Z takiej idei zrodziła się edycja Nerissimo (Najczarniejszy) – specjalna wersja samochodów Maserati, podkreślająca ich sportowe zacięcie i najwyższej klasy osiągi.

 

Samochód z edycji Nerissimo, przygotowanej dla modeli Ghibli, Quttroporte i Levante i dostępnej w pakiecie GranSport, jest wprost spowity w czerń. Sylwetki samochodów wyróżniają się głęboką, uwodzicielską czernią lakieru, której towarzyszą elementy wykończenia w kolorze chromowej czerni górnej część grila, Trójzębu, bocznych osłon wlotów powietrza, bagażnika oraz charakterystycznego emblematu Maserati na słupku C i pasie tylnym. Klamki drzwi, maskownica grila, końcówki wydechu i ramki okien są również wykończone ekskluzywną czernią.

 

W modelach Ghibli i Quattroporte wystrój uzupełnia czarne wykończenie ledowych reflektorów i, do wyboru, 20-calowe felgi Urano lub 21-calowe Titano, wykonane ze stopów lekkich i wykończonych czarnym połyskującym lakierem.

W modelu Levante pojawiły się także przednie i tylne osłony podwozia i czarne ramki lamp przeciwmgielnych. Do modelu można dobrać 20-calowe felgi Nereo lub Efesto albo 21-calowe felgi ze stopów lekkich Anteo – wszystkie wykończone na czarno.

 

Wewnątrz sportowego sedana Ghibli znaleźć można podgrzewane sportowe fotele przednie i podgrzewaną kanapę tylną oraz podgrzewaną kierownicę i elementy wykończenia w lustrzanej czerni. Dostępne jest też wykończenie czarnym lakierem fortepianowym albo włóknem węglowym. Przyciemnione szyby i elektrycznie regulowana osłona przeciwsłoneczna z tyłu uzupełniają listę wyposażenia. Wnętrze flagowej limuzyny Quattroporte może zostać wykończone czarnym fortepianowym lakierem lub włóknem węglowym. Samochód wyposażony jest w przyciemnione szyby, kamerę cofania i praktyczny, otwierany i zamykany elektrycznie, bagażnik, system HomeLink i system bezkluczykowy obejmujący również tylne drzwi. W wyposażeniu SUV-a Levante znajdują się podgrzewane przednie i tylne fotele, czterostrefowa automatyczna  klimatyzacja, elektrycznie regulowane pedały i system Easy Entry.

 

 

 

Inne modele na stoisku w Genewie

 

Inne modele spod znaku Trójzęba pojawią się również w Genewie, w różnych kolorach i standardach wyposażenia. Pośród nich Ghibli S Q4 GranLusso Bianco Alpi z 20-calowymi felgami Urano Diamond, zaciskami hamulców z polerowanego aluminium i luksusowym wnętrzem z tapicerką wykonaną z jedwabiu Ermenegildo Zegny i czerwonej skóry, z wstawkami z naturalnego jedwabiu Mulberry i wysokiej jakości mahoniowymi elementami. Quattroporte S Q4 GranLusso pojawi się w wersji BluPassione, z 21-calowymi felgami Titano i czarnymi zaciskami hamulców. Do stylizacji sylwetki idealnie pasuje wyjątkowa beżowa skórzana tapicerka z drewnianymi wstawkami a dwa indywidualne fotele z tyłu zapewniają maksimum komfortu. Wozy sportowe reprezentuje GranCabrio MC. Samochód pokryty jest lakierem Bianco Birdcage, wyposażony jest w 20-calowe felgi, czarne zaciski hamulców, tapicerkę ze skóry i alcantary, z kontrastowymi białymi szwami. Dodatki z włókna węglowego podkreślają wyścigowy powab samochodu.

 

 

Gama modeli

 

Gama modeli Maserati na 2018 rok została gruntownie zmodernizowana. Wszystkie pięć modeli, w tym GranTurismo i GranCabrio, zostało znacząco zrestylizowane. Pojawiły się nowe elementy wyposażenia.

Za sprawą  nowej strategii, największe zmiany w modelach Ghibli i Levante na rok 2018 wiążą się z wprowadzeniem pakietów wyposażenia GranLusso i GranSport, które początkowo dostępne były jedynie w modelu Quattroporte. GranLusso to czysty, wyrafinowany luksus – zaznaczony tapicerką z jedwabiu Ermenegildo Zegny lub skóry licowej.  Pakiet GranSport przygotowano tak, by podkreślał sportowe oblicze samochodu.

 

Ghibli to najlepiej sprzedający się model w historii Maserati. Od 2013 wyprodukowano ponad 84200 egzemplarzy. Model na rok 2018 ma adaptacyjne ledowe relfektory matrycowe z technologią “Glare Free”, opracowaną wspólnie z Magnetti Marelli Automotive Lighting. W Quttraporte na rok 2018 wprowadzono do wszystkich wersji wyposażenia adaptacyjne reflektory ledowe w kształcie litery L, z technologią “GlareFree”, osiągające wyższą trwałość i wytwarzające bardziej zbliżone do naturalnego światło, które zapewnia lepszą widoczność niż reflektory bi-ksenonowe.

 

Wyjątkowo godną zauważenia nowinką techniczną jest elektryczne wspomaganie kierownicy (EPS). System elektryczny umożliwia  implementację rozwiązań aktywnego wspomagania kierowcy (Advance Driving Assistance Systems), w tym systemów Highway Assist (HAS), Lane Keeping Assist (LKA), Active Blind Spot Assist (ABSA) i Traffic Sign Recognition (TSR). Elektryczne wspomaganie kierownicy, które zastąpiło system hydrauliczny w obydwu sedanach Maserati i w modelu Levante, poprawia pewność prowadzenia i komfort jazdy, zachowując znakomitą sterowność typową dla każdego Maserati.

 

Quattroporte kontynuuje pasmo sukcesów, a model na rok 2018 raz jeszcze potwierdza przynależność do czołówki segmentu limuzyn.

Punktem zwrotnym dla marki spod znaku Trójzęba było wprowadzenie w 2016 roku do oferty modelu Levante, pierwszego SUV-a produkowanego przez Maserati w jej 100-letniej historii i wejście do tego, największego na rynku, segmentu luksusowych samochodów. Maserati prezentuje na targach Levante MR2018, w którym, by poprawić wrażenia z jazdy drogowej i terenowej, również  zastosowano EPS.

“Maserati wśród SUV-ów” zaprojektowano tak, by zadowolić entuzjastów samochodów sportowych. Cel osiągnięto dzięki wykorzystaniu w konstrukcji materiałów lekkich, idealnemu rozkładowi mas 50:50 i najniżej położonemu środkowi ciężkości w całym segmencie, Levante szczyci się pośród luksusowych SUV-ów niezrównaną poręcznością i wyjątkowym komfortem jazdy w nierównym terenie i świetnym trzymaniem drogi na nawierzchniach o niskiej przyczepności.

 

Adaptacyjne reflektory wykonane w całości w technice LED to kolejny wyróżnik modelu Levante. Jednak szczególnym elementem wyposażenia, nadającym mu wyjątkowych cech są  21-calowe felgi Eracle, zaprojektowane wyłącznie dla tego modelu przez Maserati Genuine Accessories.  To pierwszy taki przypadek. Matowa szarość i diamentowe wykończenie podkreślają ich urzekający rysunek. Felgi będą dostępne od marca.

 

GranTurismo i GranCabrio MR2018 poddano eleganckiej restylizacji, co przyczyniło się do poprawy aerodynamiki  a w zmodernizowanym wnętrzu pojawił się nowoczesny komputer pokładowy i nowy panel kontrolny.

 

W ujęciu globalnym, w 2017 roku dostarczono do odbiorców 51500 samochodów. Maserati obecne jest w 77 krajach. Największym rynkiem są Chiny a następna jest Ameryka Północna.

 

Integrated Vehicle Control (IVC)

Ghibli i Quattroporte napędzane są teraz wzmocnionym silnikiem V6 o pojemności 3 litrów i korzystają z nowego systemu IVC, opracowanego przez Boscha we współpracy z Maserati. Ten techniczny majstersztyk nie tyle koryguje, co zapobiega niestabilności samochodu i zapewnia większy poziom aktywnego bezpieczeństwa, wyższą dynamikę prowadzenia i jeszcze bardziej ekscytujące  osiągi.

IVC to w istocie część oprogramowania systemu EPS (Electronic Stability Program), która przenosi na drogę technologie kosmiczne. System korzysta z efektywnego algorytmu ze sprzężeniem w przód, którego zadaniem jest przewidywanie warunków drogowych i sterowanie pracą silnika i hamulców z wyprzedzeniem. System działa łagodniej i bardziej powtarzalnie niż tradycyjne ESP, sprzyja stabilności i poprawia trakcję w ekstremalnych warunkach. Korzystając z wektorowania momentu  napędowego koryguje wszelkie boczne uślizgi w naturalny sposób, nawet gdy system ESP jest wyłączony.

 

Officine Maserati – nowa marka dedykowana do programu certyfikowanych używanych samochodów Maserati

Officine Maserati – program certyfikowanych używanych samochodów Maserati zostanie uruchomiony na całym świecie w 2018 roku i zagwarantuje maksimum bezpieczeństwa każdemu, kto kupi uprzednio zarejestrowany samochód.

Aby uzyskać kwalifikację Officine Maserati, samochód musi zaliczyć rygorystyczny test obejmujący 121 punktów.     Przebieg samochodu nie jest limitowany a program obejmuje również ubezpieczenie Assistance. Inicjatywa ta ma zacieśnić współpracę całej sieci dilerskiej Maserati, poszerzyć zakres usług, powiększyć flotę samochodów oferowanych przez autoryzowanych dilerów i przysporzyć lojalnych klientów marki.

 

Zegarki Octo Maserati GranLusso i GranSport by Bulgari

Kontynuacja współpracy marek Maserati i Bulgari owocuje zegarkami Octo Maserati. Octo Maserati Gran Lusso i GranSport by Bulgari to ekskluzywne chronometry zaprojektowane na wyłączność posiadaczy Maserati. Na tarczy zegarka mieści się okienko, w którym przesuwa się wskaźnik godziny i samopowracająca wskazówka minutową, której ruch przypomina zachowanie obrotomierza Maserati. Ozdobiony szwami skórzany pasek nawiązuje do wyglądu tapicerki Maserati.

Maserati Capsule Collection by Ermenegildo Zegna

Na stoisku Maserati w Genewie pokazana zostanie wyjątkowa kolekcja Maserati Capsule Collection by Ermenegildo Zegna, która powstała z inspiracji pakietem wyposażenia GranLusso. Wyrafinowana kolekcja odzieży podróżnej wykonanej z mikroprzędzy i ozdobionej wstawkami z mikronubuku oraz luksusowa galanteria skórzana i akcesoria to elegancki przykład najwyższej próby rzemiosła – cechy wspólnej dla tych dwóch włoskich marek, za przyczyną której w 2013 roku rozpoczęły współpracę .

 

Usługi finansowe

FCA BANK to bank działający przede wszystkim na rynku samochodowym, który przygotował ofertę dla dynamicznych  klientów marki Maserati. Spółka działa na większości europejskich rynków a jej misją jest zarządzanie operacjami finansowymi związanym ze sprzedażą prestiżowych marek na rynku europejskim. Realizuje programy leasingowe i innowacyjne finansowanie oraz usługi dodatkowe przygotowane specjalnie dla sieci sprzedaży, klientów indywidualnych i flot firmowych.

 

 

Maserati S.p.A.

Maserati wytwarza pełna paletę unikalnych samochodów, rozpoznawalnych z racji ich wyjątkowej osobowości. Dzięki ich stylistyce, użytym technologiom i niezaprzeczalnej ekskluzywności, odpowiadają najbardziej wyrafinowanym gustom  i stanowią punkt odniesienia dla całego przemysłu samochodowego. Paleta modeli obejmuje flagową limuzynę  Quattroporte, sportową limuzynę Ghibli, Levante – “Maserati wśród SUV-ów” i sportowe GranTurismo i GranCabrio. Nigdy dotąd paleta nie była tak pełna, nie oferowała takiej gamy silników benzynowych i silników Diesla, modeli tylnonapędowych i z napędem na cztery koła, wachlarza wyrafinowanych materiałów i wyjątkowych rozwiązań technicznych. Kontynuując tradycję budowania samochodów odnoszących sukcesy, Maserati ciągle redefiniuje pojęcie włoskiego samochodu sportowego, działając w dziedzinie dizajnu, osiągów, komfortu, elegancji i bezpieczeństwa.