17/09/13

Światowy debiut dla Quattroporte Ermenegildo Zegna Limited Edition

Samochód koncepcyjny Zegna jest gwiazdą stoiska Maserati, tuż obok nowej wersji dieslowskiej

Salon motoryzacyjny Frankfurt, wrzesień 2013.

Po bardzo udanej premierze Quattroporte podczas styczniowego Motor Show w Detroit , oraz po prezentacji Ghibli na wystawie w Szanghaju w połowie kwietnia br. , Maserati po raz kolejny rozszerza swoją ofertę wprowadzając flagowy Quattroporte z silnikiem diesla.

3,0-litrowy silnik turbo diesel dostarcza 275 KM (wersja na rynek włoski to 250 KM) i 600 Nm momentu obrotowego , pozwala uzyskać maksymalną prędkość 250 km/godz i przyspieszając od 0 do 100 km w zaledwie 6,4 sekundy.

Ekskluzywny samochód koncepcyjny sygnowany przez Zegnę pojawi się po raz pierwszy obok nowego diesla. Wersja Zegna będzie miało ekskluzywną kolorystykę , specjalnie polerowana felgi i prestiżowe wnętrze zawierające tapicerowane tkaniny wykonane przez słynny włoski domy mody .

Na tegorocznym stoisku Maserati we Frankfurcie będzie również cała linia modelowa Ghibli i cztero-osobowe GranTurismo MC Stradale, które miało swój debiut podczas marcowego Geneva Motorshow.

 

Maserati Quattroporte, edycja Ermenegildo Zegna

Maserati Quattroporte edycja Ermenegildo Zegna to limitowany samochód koncepcyjny, który został zaprezentowany na Motorshow we Frankfurtcie 2013; posiada unikalną, nową kolorystykę materiałów i wykończenia. Samochód, przedstawiony jako limitowany i koncepcyjny ma być rozwijany w wersji produkcyjnej dla potwierdzenia jego ekskluzywności. Jest to wynik ścisłej współpracy pomiędzy dwoma firmami, które są powiązane historią, tradycją i prestiżem wyłączności .

Z zewnątrz Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna Limited Edition posiada efekt specjalnej farby, która  za pomocą ultra- drobnych pigmentów aluminiowych daje wrażenie płynności i czystości metalu. Połysk czarnego podkładu wzmacnia blask pigmentów aluminium i tworzy wrażenie głębi. Platynowo metalowy kolor wykończenia wzmacnia wizualny charakter samochodu jako klasyczny i technicznie wyrafinowany. Imponujący efekt płynnego lakieru podkreślają faliste linie wzajemnie się przenikające.

Ta specjalna farba ma zastosowanie również do aluminiowych felg 20 ” modelu Mercurio, z eleganckim polerowanym wykończeniem lustrzanym, który tworzy chromatyczny kontrast, zarówno sportowy jak i techniczny.

U podstaw stworzenia tej limitowanej serii Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna Limited Edition był zamysł połączenia elementów klasycznych i współczesnych.

Główną rolę w tej koncepcji odgrywa wnętrze. Klasycznie ciepłe barwy, takie jak moka i odcienie szarości (greige), nawiązują do najnowszej kolekcji mody męskiej Zegni, przekazując jej formalny i wyrafinowany charakter. Elementy wyposażenia wewnętrznego, takie jak siedzenia, panele drzwi i podsufitka są wykończone z prawdziwej miękkiej skóry, oraz z aksamitnej gładkiej tkaniny.

Ciekawym wyzwaniem dla tego projektu było dopracowanie materiałów stosowanych przez Zegnę tym razem dla zastosowań w motoryzacji. Tkaniny musiały mieć typową męską jodełkę i tradycyjny splot, a także odczuwalną miękkość i jakość typową dla tkanin Zegni. Dzięki unikalnej tkaninie stworzonej specjalnie dla Quattroporte i oferowanej w ciepłym odcieniu szarości (greige z miękką Moka i skórą greige), a także dzięki nowemu połączeniu tytanu i antycznie wyglądającego orzechu matowego, samochód posiada harmonijne i zrównoważone wnętrze, które zaspokoi gust najbardziej wyrafinowanego klienta.

Dwie cenne płytki aluminiowe z wygrawerowanym napisem  „Ermenegildo Zegna Wyłącznie dla Maserati ” , potwierdzają i promują współpracę między obiema firmami. Jedna płytka znajduje się na zewnętrznej części słupka, druga z indywidualnym numerem jest usytuowana na konsoli środkowej. Za osłoną przeciwsłoneczną jest ukryta etykieta tkaniny, podobnie jak oznakowanie materiału wszyte wewnątrz ubrań Zegni. Ma to dać klientowi dyskretny ale jednocześnie charakterystyczny znak potwierdzający jakość i dbałość przy projektowaniu i wykończeniu każdego elementu tego samochodu .

Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna Limited Edition jest wyposażony w silnik twin-turbo V8, o mocy  530 KM i momencie obrotowym 710 Nm, osiąga maksymalną prędkość 307 km/h oraz przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 4,7 sekundy.

 

Zobacz całą galerię.

 

QuattoporteErmenegildoZegnaLimitedEdition_03