11/09/14

Ruszył rajd “Chiny – Włochy na stulecie Maserati”

Sierpień 2014, Pekin — Maserati, włoska marka luksusowych samochodów, rozpoczęła wyprawę spod pekińskiej Świątyni Cesarskich Przodków. Rajd jest częścią obchodów stulecia obchodzonego w tym roku przez tego słynnego producenta. Jest to również dziesiąta rocznica wejścia Maserati na rynek chiński. Flota samochodów Maserati prowadzonych przez właścicieli aut i dziennikarzy, po opuszczeniu Pekinu przejedzie pzez sześć krajów: Rosję, Białoruś, Polskę, Czechy, Niemcy i Austrię, by dotrzeć do kolebki Maserati we Włoszech. Rajd “Chiny – Włochy na stulecie Maserati” ma do pokonania 12,000 km w 35 dni, by skończyć trasę w Modenie w połowie września i zostać częścią światowego zlotu Maserati.
Rozpoczęciu rajdu towarzyszyło zebranie 82 modeli Maserati reprezentujących wszystkie serie producenta, tworzących liczbę „100” przed świątynią w sercu chińskiej metropolii, za murami Zakazanego Miasta. Wszystko to w miesjcu, gdzie władcy z dynastii Ming i Quing urządzali ceremonie ku czci rodzinnych przodków. Pełna linia produktowa Maserati: Quattroporte, Ghibli, GranTurismo i Gran Cabrio została zaprezentowana wraz klasycznymi modelami, eksponując stuletnią historię marki i jej ponadczasowe dziedzictwo.
Miejsce narodzin marki, Modena, to także miasto rodzinne gwiazdy opery i miłośnika Maserati Luciano Pavarottiego. Rajd “Chiny – Włochy na stulecie Maserati” rozpoczął się w związku z tym arią Pucciniego “Nessun Dorma”, wykonaną przez solistów z fundacji Luciano Pavarottiego z maestro Paolo Andreolim, przywołując wykonanie arii przez samego Pavarottiego 2001 r., w tym samym miejscu.
Bracia Maserati założyli swoją firm w 1914 r. Sto lat później Maserati obchodzi swoją rocznicę, organizując szereg imprez na całym świecie. Trzydniowy rajd z Modeny do Turynu między 18 i 20 września będzie momentem kulminacyjnym wszystkich tych wydarzeń. Podczas tych dni niewielka Modena skupi na sobie uwagę całego świata, gdy ponad 300 właścicieli zjedzie się na trzydniowe święto Maserati.

 

Niemałą sensację w sobotni słoneczny poranek w Warszawie (6.09.2014) wywołało pojawienie się chińskiej kolumny samochodów Maserati.

Przez Warszawę, w drodze do siedziby firmy w Modenie przejechało 6 samochodów Quattroporte, Ghibli i GranTurismo Sport. Samochody przejadą łącznie 12 tys km w 30 dni. Pokonały trudne trasy m. in. w Rosji i w Białorusi. Do naszego przedstawicielstwa Maserati w Piasecznie wszystkie auta dojechały w rewelacyjnie dobrym stanie co potwierdza wysoką ocenę jakości samochodów Maserati. Ta eskapada przez różne drogi, często nie sprzyjające kierowcom jest świetnym poligonem doświadczalnym dla silników i napędów zarówno na jedną oś jak i na dwie osie. Wszystko w tych samochodach jest super, w dodatku sława dźwięku silników Maserati  zwracała uwagę wszystkich mijanych osób oraz innych pojazdów. Przed dalszą drogą z Warszawy do Krakowa chińscy uczestnicy tej wycieczki odwiedzili jedyny, salon Maserati w Polsce (Piaseczno).