03/06/19

Prapremiera Maserati Levante Trofeo: poznaj włoskie superauto, Super SUV-a

Już dziesiątego czerwca salon Maserati Chodzeń stanie się areną wyjątkowej prapremiery.

Przez cały dzień będzie można spotkać się z jedynym w tej części Europy egzemplarzem Maserati Levante Trofeo: najmocniejszym i najbardziej fascynującym wcieleniem SUV-a tej kultowej włoskiej marki.

Maserati Levante to najczystsze wyrażenie idei włoskiego gran turismo w segmencie luksusowych SUV-ów. W ciągu ostatnich dwóch lat oferowane przez ten model, jedyne w swoim rodzaju połączenie niedoścignionego stylu, tradycyjnego rzemieślnictwa, sportowych osiągów oraz wszechstronności dużego SUV-a spotkało się z rewelacyjnym przyjęciem wymagających Klientów na czołowych rynkach całego świata, w tym w Polsce.

Teraz legendarny producent z Modeny otwiera kolejny rozdział w pełnej sukcesów historii tego modelu. SUV Maserati zyskuje najmocniejszą i najbardziej ekskluzywną odmianę, która z rasowego gran turismo przekształca je w prawdziwe włoskie superauto. To Maserati Levante Trofeo.

Nim do polskich klientów dotrą pierwsze egzemplarze tego modelu w trzecim kwartale tego roku, salon Maserati Chodzeń oferuje niepowtarzalną szansę osobistej konfrontacji podczas ekskluzywnego wydarzenia, które będzie miało miejsce 10 czerwca. Przez cały dzień w salonie w Piasecznie będzie czekał na Państwa jedyny w tej części Europy, prapremierowy egzemplarz Maserati Levante Trofeo oraz eksperci gotowi do dzielenia się swoją fachową wiedzą.

 

Maserati Levante Trofeo: włoskie superauto, wszechstronny SUPER SUV

Maserati Levante Trofeo to samochód, który powstał z pasji. I nie ma w tym zdaniu krzty przesady, jako że o jego powstaniu zdecydowali nie księgowi czy dział marketingu, a sami inżynierowie. Pierwszy egzemplarz Levante z silnikiem V8 zbudowali jeszcze przed publicznym debiutem tego projektu. Oficjalnym powodem była potrzeba sprawdzenia nowego podwozia przy ekstremalnych przeciążeniach, jakie zapewnia flagowy silnik Maserati, wykorzystywany w modelu Quattroporte GTS.

Tak naprawdę jednak połączenie atletycznego SUV-a z najmocniejszym napędem wydaje się zupełnie naturalne. Instalując więc podwójnie doładowane V8 o wydajnej pojemności 3,8 litra w tym modelu, konstruktorzy zdecydowali się jeszcze wzmocnić tę jednostkę oraz nadać całemu projektowi jeszcze bardziej ekstremalny wydźwięk.

Tak powstał Super-SUV, który jest jednocześnie jednym z najmocniejszych i najszybszych samochodów w całej, niezwykle bogatej historii Maserati. Przez ostatnie 104 lata tak naprawdę powstał tylko jeden mocniejszy samochód tej marki dopuszczony do ruchu drogowego: dziś kolekcjonerski, limitowany do zaledwie 50 sztuk wyścigowy model Maserati MC12.

Nowy najmocniejszy model w gamie Maserati dysponuje potężną mocą aż 580 KM. Niezrównaną elastyczność zapewnia natomiast moment obrotowy wynoszący aż 730 Nm. Należący do światowej czołówki technologicznej napęd opracowano przy udziale kultowej marki Ferrari. Silniki benzynowe Maserati budowane są w jej ultra-nowoczesnej fabryce w Maranello.

Tak potężne możliwości napędu przekładają się na osiągi zarezerwowane tylko dla wąskiego grona topowych supersamochodów. Maserati Levante Trofeo rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi aż 304 km/h. Nieprzeciętny dynamiczny talent tego modelu nie ogranicza się jednak tylko do przyspieszania w prostej linii. Przeprojektowane i usztywnione podwozie oraz skonfigurowany specjalnie dla tego modelu układ przeniesienia napędu gwarantują doznania godne prawdziwego superauta, co poświadcza pojawienie się nowego trybu jazdy: Corsa (wł. wyścigowy).

Jako flagowy model w obecnej gamie Maserati, Levante Trofeo osiąga także nowy poziom ekskluzywności w zakresie designu i luksusu. Włoski SUV w nowej wersji staje się prawdziwym wydarzeniem na drodze dzięki szeregowi nowych detali nadwozia, które podkreślają jego wyrazisty, przejmujący charakter. W modelu tym debiutują największe w historii marki, 22-calowe obręcze kół „Orione”.

Kabina Levante Trofeo to miejsce, gdzie spotyka się włoska klasyka z najnowocześniejszymi technologiami i autentycznym, wyścigowym sznytem. W wyjątkowy nastrój wprawiają tutaj tak sportowe, kubełkowe fotele, jak i nowa, starannie pokrywająca całą przestrzeń tapicerka z niespotykanie gładkiej i delikatnej skóry Pieno Fiore. Osoby w kabinie niezmiennie mogą liczyć na najwyższy poziom komfortu dzięki rozbudowanemu systemowi multimedialnemu oraz licznym udogodnieniom.

Spotkanie z Maserati Levante Trofeo to pobudzające doznanie, którego nie można pominąć. Wyjątkowy Włoski Super-SUV czeka na Państwa przez cały dzień dziesiątego czerwca, naturalnie w salonie Maserati Chodzeń w Piasecznie.

 

 

bethestorm