Maserati-GranTurismo_2008_800x600_wallpaper_03[1]Maserati GranTurismo to muskularny, sportowy samochód, który każdego dnia cieszy i angażuje swojego właściciela. Niezwykła precyzja z jaką się prowadzi i sportowe geny Maserati sprawiły, że stał się punktem odniesienia w swojej klasie. GranTurismo stworzono przykładając szczególną uwagę do komfortu podróżowania, jakości materiałów, precyzji wykonania każdego detalu. I z troską o to, by na pokładzie mogły wygodnie podróżować cztery osoby.

GranTurismo jest ekscytującym, sportowym coupe o niezwykłych osiągach. Napędza je silnik V8 o pojemności 4,2 litra i mocy 405 KM. Rozpędza się do 285 km/h, a sprint do setki zajmuje mu zaledwie 5,2 sekundy. Dzięki rozkładowi masy 49% na przednią i 51% na tylną oś doskonale się prowadzi, niezależnie od warunków. Silnik połączony jest z przekładnią automatyczną z adaptacyjnym systemem kontroli, pozwalającym na dobór sposobu zmiany przełożenia dopasowany do stylu jazdy kierowcy i warunków na drodze.

Obszerna kabina GranTurismo otula pasażerów niczym monocoque auta wyścigowego. Wykończono ją najwyższej jakości skórą i miękkimi materiałami. Rzemieślnicy przygotowali tapicerkę tak, by zimą była miękka i przytulna, a latem chłodna i świeża, dobierając przy tym gatunki skóry, dla których starzenie to czynnik poprawiający jakość.

Tradycja modelu GranTurismo sięga 1947 roku, kiedy to na wystawie w Genewie Maserati pokazało swoje pierwsze Gran Turismo. W jego budowie brał udział legendarny Pinin Farina, a przygotowano je na podwoziu wyścigowego modelu A6. A6 1500 GT Pininfarina było pierwszym drogowym samochodem Maserati, przygotowanym na życzenie klientów, zachwyconych sportowymi dokonaniami marki. I każde kolejne wydanie GranTurismo wciąż zachwyca entuzjastów sportowej jazdy w luksusowym otoczeniu.

GranTurismo Automatic, tylny napęd

Rodzaj paliwa: benzyna

Silnik: V8 4,2L, 405 KM, 460 Nm

Osiągi: 0-100- 5,2s., prędkość max. 285 km/h

Skrzynia biegów: 6-cio biegowa automatyczna