Maserati-GranCabrio_2011_800x600_wallpaper_0d[1]GranCabrio to Maserati w pełnym tego słowa znaczeniu: od niepowtarzalnego stylu Pininfariny, po przestronne wnętrze, od rękodzielniczej precyzji wykonania każdego detalu po wyszukaną przyjemność z jazdy. Maserati GranCabrio potęguje doznania wszystkich pięciu zmysłów i sprawia, że podróż staje się przygodą, nie poświęcając przy tym komfortu i niesamowitych osiągów. To samochód marzeń zbudowany dla mężczyzn i kobiet, którzy przechodzą przez życie w subtelnym i wyszukanym stylu. Tak jak wszystkie modele Maserati – to pojazd przygotowany dla wyrafinowanych koneserów.

GranCabrio napędzane jest 4,7-litrowym silnikiem V8 o mocy 450 KM zapewaniającym przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,2 sekundy. Potrafi rozpędzić się aż do 285 km/h! Jego przestronną kabinę, rozpostartą między osiami, które dzielą prawie 3 metry odległości (rekord w klasie), otula trzywarstwowy płócienny dach. Wykorzystanie w konstrukcji auta tego materiału nie tylko podkreśla przywiązanie marki do tradycji, ale potwierdza dopracowanie projektu – pozwala na obniżenie środka ciężkości, co skutkuje jeszcze lepszym prowadzeniem auta. W 28 sekund z zamkniętej limuzyny GranCabrio przeobraża się w pełnowartościowy kabriolet. I to nawet w czasie jazdy – do prędkości 30 km/h.

GranCabrio kontynuuje tradycję tworzenia najlepszych kabrioletów, zapoczątkowaną przez Maserati w 1950 roku, gdy zaprezentowano model A6G Frua Spyder i kontynuowaną do dziś przez długą listę wspaniałych kabrioletów Maserati. Jednocześnie GranCabrio otwiera nowy rozdział, bo nigdy wcześniej w fabryce Maserati w Modenie nie powstawało otwarte auto z miejscem dla czworga pasażerów. Dla wszystkich przygotowano równie wygodne fotele – tak by nawet pasażerowie siedzący z tyłu nie czuli się aktorami drugoplanowymi, ale głównymi bohaterami podróży.

GranCabrio Automatic, tylny napęd

Rodzaj paliwa:                     benzyna

Silnik:                                    V8 4,7L, 450 KM, 490 Nm

Osiągi:                                   0-100- 5s., prędkość max. 283 km/h

Skrzynia biegów:                  6-cio biegowa automatyczna

 

GranCabrio MaseratiGranCabrio MaseratiGranCabrio Maserati

GranCabrio MaseratiGranCabrio Maserati