18/06/14

Międzynarodowy zlot na stulecie Maserati odbędzie się we wrześniu.

W trzy dni z Modeny do Turynu, z przystankiem na torze w Cremonie, by uczcić pierwszy wiek Maserati.

Z prologiem w Bolonii przy fontannie Neptuna, będącej inspiracją logo Maserati.

Modena, 5 czerwca 2014 – – Międzynarodowy zlot na stulecie Maserati odbędzie się między 18 a 20 września. Impreza rozpocznie się w Modenie w czwartek, a zakończy w Turynie w sobotę. Będą to trzy dni przeznaczone na wystawy, parady, tradycyjny przejazd, testy na torze, wizyty w dwóch fabrykach Maserati i „konkurs elegancji”. Organizatorzy spodziewają się obecności samochodów i kolekcjonerów z całego świata.
Od czasu, kiedy Alfieri Maserati z braćmi Ettore i Ernesto otworzyli pierwszy warsztat samochodowy w piwnicy na Via de’ Pepoli w Bolonii, mija sto lat. To w tym miejscu, jeszcze zanim Włochy przystąpiły do I wojny światowej i w miesiącach, które nastąpiły po zakończeniu konfliktu, bracia zaczęli przygotowywać i modyfikować auta dla siebie. Byli również zdolnymi kierowcami – dżentelmenami. Tak wyglądały pierwsze kroki firmy, która stała międzynarodową ikoną włoskiej motoryzacji.
Międzynarodowy zlot na stulecie Maserati rozpocznie się w czwartek, 18 września rano
w Modenie przyjazdem historycznych i współczesnych modeli, które będą pojawiać się
w najbardziej urokliwych sceneriach miejskiej przestrzeni. Program popołudnia obejmuje
w pierwszej kolejności wizytę wystawy w Muzeum Casa Enzo Ferrari poświęconej stuleciu Maserati, a następnie pobyt w historycznej fabryce Viale Ciro Menotti. W miejscu, gdzie, na co dzień powstają Maserati GranTurismo, GranCabrio i Alfa Romeo 4C, zostanie podana kolacja.
Kolejnego dnia, w piątek 19 września uczestnicy zlotu przejadą do Turynu. Pierwszym przystankiem będzie tor San Martino del Lago koło Cremony, który będzie gospodarzem sesji torowej, w trakcie której kierowcy oddadzą hołd Baconinowi Borzacchini i jego szesnastocylindrowemu Maserati V4, którym ten włoski kierowca ustanowił w Cremonie rekord świata w jeździe na dystansie 10 kilometrów 28 września 1929 r.
Po aktywnościach na torze, historyczny konwój Maserati przejedzie paradnie ulicami Cremony, by po nim ruszyć do Turynu. Auta Maserati ustawią tam na placu Castello. Wieczorna, uroczysta kolacja odbędzie się w pałacu Reggia di Venaria.
Na ostatni dzień, sobotę 20 września, zaplanowano wizytę w fabryce przy Avv. Giovanni Agnelli, gdzie powstają Maserati Ghibli i Quattroporte. Kończąca zlot podróż odbędzie się w kierunku bazyliki Superega. Ostatni punkt programy to „konkurs elegancji” na placu San Carlo.
Oficjalne podniesienie kurtyny trzydniowej imprezy odbędzie się w Bolonii w środę, 17 września. Kolekcjonerzy Maserati będą mieli wówczas możliwość zrobienia zdjęcia ze swoim samochodem na tle fontanny Neptuna, będącej inspiracją logo marki. Będzie to także możliwość zobaczenia miejsca, gdzie sto lat temu urodziło się Maserati: Via de’ Pepoli 1.
Od dzisiaj, w sekcji Centennial Gathering na stronie www.maserati100.com będzie można znaleźć wszystkie informacje przydatne klientom i kolekcjonerom Maserati uczestniczącym
w tym międzynarodowym wydarzeniu we wrześniu.