09/05/19

Master Maserati Driving Courses

Kursy mistrzowskie dla kierowców Master Maserati Driving Courses obchodzą 20 rocznicę we współpracy ze Scuderia de Adamich.

Modena, 07 maja 2019 – Nowy sezon kursów mistrzowskich Master Maserati Driving Courses właśnie się rozpoczął: w sumie zaplanowano 11 wydarzeń, które odbędą się na torze Varano de’ Melegari we Włoszech, kończąc się 7 listopada bieżącego roku.

 

W tym roku House of the Trident obchodzi 20 rocznicę swoich kursów mistrzowskich Maserati Driving Courses we współpracy ze Scuderia de Adamich.

 

Wiosną 1999 r. rozpoczęto realizację projektu Master Maserati, w ramach pierwszego dwudniowego kursu Master GT, który odbył się na „Autodromo Riccardo Paletti” w Varano de’ Melegari i w którym uczestniczyło 12 klientów. Pod kierownictwem Andrei de Adamicha, miłośnika wyścigów i byłego kierowcy F1, oraz jego pracowników, uczestnicy zasiedli za kierownicami potężnych samochodów 3200 GT coupé do serii działań połączonych ze specyficznymi ćwiczeniami na torze, aby z pomocą najnowocześniejszych systemów pozyskiwania danych przeanalizować swoje osiągi na torze, uzyskać nieocenione informacje zwrotne i skorygować błędy w prowadzeniu pojazdu.

 

Wśród pierwszych instruktorów był również były kierowca F1 Ivan Capelli, obecnie prezes ACI (Italian Automobile Club) Milan.

 

Od tego czasu odbyło się ponad 500 kursów jazdy Master Maserati Driving Courses, obejmujących ponad 700 dni na torze. Ponad 7.000 klientów i entuzjastów z ponad 50 różnych krajów zasiadło za kierownicą różnych modeli Maserati podczas dwudziestu lat trwania kursów.

 

Od 1999 roku do chwili obecnej, do tych kursów wykorzystano prawie 30 różnych modeli Maserati. Uczestnicy zawsze mieli okazję prowadzić nasz model flagowy Quattroporte, a od 2014 roku także sportowy sedan Ghibli. Model 3200 GT Coupé reprezentował sportową osobowość marki od 1998 r. do momentu zastąpienia go w 2008 r. nowym GranTurismo w różnych wersjach wykończenia.

 

Samochody przedstawione w Trofeo Maserati, Coupé Cambiocorsa, a następnie GranSport i GranSport MC, są również włączone do floty używanej na trasach ukierunkowanych na doskonalenie technik wyścigów na torze. Obecnie, GranTurismo MC GT4 jest kluczowym modelem kursów „Race” i „Championship” dla klientów i entuzjastów, którzy kochają tego typu sportowe samochody.

 

Od 2016 r. Levante, pierwszy SUV w ponad stuletniej historii Maserati, również wyruszył na tor z innowacyjnym nowym formatem łączącym sesje jazdy na torze z doświadczeniami off-road. Aby sprostać tym wymaganiom, w pobliżu toru stworzono nowy, 11-kilometrowy tor terenowy. Położony w obrębie rezerwatu przyrody, oferuje różnorodne trasy i szczególnie wymagające odcinki, z bogactwem przeszkód naturalnych i budowanych na zamówienie, aby przybliżyć uczestnikom tajniki jazdy terenowej modelem Levante SUV.

 

W 2019 roku kursy jazdy Master Maserati Driving Courses oferują nie mniej niż pięć różnych formatów z wieloma ekscytującymi doświadczeniami za kierownicą samochodów Maserati.

 

Cztery rodzaje kursów koncentrują się na jeździe na torze „Riccardo Paletti” w Varano de’ Melegari, w modelach Maserati Quattroporte, Ghibli, GranTurismo, GranCabrio i Levante.

 

Kolejny kurs jest przeznaczony specjalnie dla firm, które chcą rozwijać i wzmacniać ducha zespołu, w pełni wykorzystując przyjemność i etos unikalnego, dostosowanego do potrzeb Master Maserati Driving Course.

 

 

 

Kursy jazdy Master Maserati Driving Courses korzystają z pełnej gamy samochodów firmy z Modeny w celu stałego doskonalenia umiejętności i stylu jazdy uczestników poprzez ciągłe szkolenie prowadzone przez zawodowych kierowców w roli instruktorów.

 

Kursy są otwarte dla wszystkich entuzjastów świata Maserati – nie tylko dla tych, którzy już posiadają Maserati, ale także dla naszych aspirujących klientów – i odbywają się na „Autodromo Riccardo Paletti” w Varano de’ Melegari, około 20 km od miasta Parma. Na 2,3-kilometrowym torze, który w pełni sprawdza umiejętności kierowców i łączy w sobie doskonałe właściwości techniczne z wysoce profesjonalnym zapleczem technicznym, znajduje się słynny zakręt „Ferro di Cavallo” (Podkowa).

 

Scuderia de Adamich jest partnerem i koordynatorem kursów jazdy Master Maserati Driving Courses od 1999 roku. Jest więź, dziś silniejsza niż kiedykolwiek przedtem i pozwoliła na ciągłe udoskonalanie i ulepszanie metod i różnych formatów kursów już od najwcześniejszych lat.

 

Oprócz kursów jazdy Master Maserati Driving Courses organizowanych w Varano de’ Melegari, na przestrzeni lat zostały stworzone inne formaty w różnych miejscach, takie jak Master Maserati Ice & Snow w Cortina d’Ampezzo, St Moritz w Szwajcarii i Arjeplog w Szwecji (zaledwie około siedemdziesięciu kilometrów od koła podbiegunowego). Kursy te dają uczestnikom możliwość doskonalenia swoich umiejętności jazdy i docenienia wyjątkowych osiągów samochodów Maserati również w ekstremalnych warunkach i na śliskich nawierzchniach.

 

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie internetowej: www.mastermaserati.com

 
 

printscreen
Pobierz harmonogram kursów wraz z cenami