24/01/20

Maserati rozpoczyna testy swojego pierwszego w 100% elektrycznego układu napędowego

 

Modena, 23 stycznia 2020 r. – Realizując plany elektryfikacji swojego asortymentu, Maserati wybrał trzy ekskluzywne eksperymentalne pojazdy do przetestowania nowych elektrycznych układów napędowych, które znajdą się w wyposażeniu przyszłych modeli Marki

 

Każdy z trzech pojazdów ma unikatowe barwy, inspirowane GranTurismo Zéda, aby uświetnić ostatni dzień produkcji Maserati GranTurismo.

Kolory i materiały zastosowane dla różnych odcieni zewnętrznych, zaprojektowane przez Centro Stile Maserati, podkreślają przejście do technologii jutra: od tyłu do przodu auta kolory przekształcają się, przechodząc od lekkiej satyny i efektu nieskończoności do barw jasnych i błyszczących, w trzech różnych odcieniach.

Umieszczone obok siebie te trzy eksperymentalne pojazdy w kolorach białym, czerwonym i zielonym, oddają hołd włoskim korzeniom Maserati, odwołując się do flagi kraju.

Liczby rzymskie MMXXI z boku i masce przypominają, że pierwszy całkowicie elektryczny model Maserati jest zaplanowany na 2021 rok.

 

 

Pojazdy eksperymentalne są wyposażone w nowe, w 100% elektryczne układy napędowe ze 100% technologią Maserati i zostały opracowane w nowym Laboratorium Innowacji w Modenie.

Przeprowadzenie testów drogowych i torowych w różnych warunkach użytkowania umożliwi pozyskanie ważnych danych do opracowania i zdefiniowania nowych elektrycznych układów napędowych, które będą wykorzystywane w przyszłych modelach z gamy Maserati. Nowe Maserati GranTurismo i GranCabrio będą pierwszymi samochodami marki wyposażonymi w 100% elektryczne rozwiązania i zostaną zbudowane w centrum produkcyjnym w Turynie.

 

 

Pojazdy mają formę Maserati GranTurismo, idealnego modelu do wdrożenia tego rodzaju technologii. Ten „kontener” jest szczególnie odpowiedni do pozyskiwania danych i testowania rozwiązań, które są w stanie zagwarantować wysoki poziom wydajności, przyjemności z jazdy i komfortu typowego dla Maserati GT.

Maserati stworzył samochody, które najlepiej ucieleśniają koncepcję „Gran Turismo”, w tym model 3500 GT, Sebring, Mistral, Ghibli i 3200 GT, aż do ostatniej wersji GranTurismo, którego produkcja właśnie została zakończona.

 

 

Maserati S.p.A.

Maserati produkuje pełną gamę unikatowych samochodów o niesamowitej osobowości, natychmiast rozpoznawalnych w dowolnym miejscu. Swoim stylem, technologią i wrodzonym ekskluzywnym charakterem zachwycają najbardziej wymagające gusta i zawsze stanowiły punkt odniesienia dla branży motoryzacyjnej. Ambasadorami tego dziedzictwa są flagowiec Quattroporte, sportowy sedan Ghibli oraz Levante, pierwszy SUV Maserati. Jest ich pełna gama, z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, napędem na tył i na wszystkie koła, najlepszymi materiałami i wyjątkową inżynierią. Maserati to tradycja odnoszących sukcesy samochodów, z których każdy na nowo definiuje to, co składa się na włoski samochód sportowy pod względem wzornictwa, osiągów, komfortu, elegancji i bezpieczeństwa.

 

 

https://www.maserati.com/international/en/news/the-music-is-changing-maserati-starts-testing-its-first-100-electric-powertrain