30/07/13

Maserati głównym sponsorem 70-tego Festiwalu Filmowego w Wenecji

Maserati Polska ma zaszczyt powiadomić, że Maserati jako główny sponsor 70-tego Festiwalu Filmowego w Wenecji zapoczątkowuje ścisłą współpracę pomiędzy prestiżowym festiwalem oraz Grupą Fiat.

Maserati będzie miało wyłączność na obsługę samochodową festiwalu, ma zapewnić stałą obecność samochodów z logo Trident na czerwonym dywanie, po którym będą stąpali międzynarodowi celebryci, goście festiwalu weneckiego.

Taras Maserati zlokalizowany obok basenów w Hotelu Excelsior to centralne i główne miejsce Weneckiego Festiwalu Filmowego – tu będą odbywały się prezentacje, wywiady, spotkania, party koktajlowe oraz inne ciekawe wydarzenia.

Maserati i świat filmowy od dawna są ze sobą powiązane, w wielu filmach samochody z logo Trident odgrywały ważne role w treści filmów. Pierwszy, patrząc chronologicznie to film z roku 1950 „Cronaca di un amore”   (Historia miłosna) w reżyserii Michelangelo Antonioni. Bohaterem filmu była wspaniała Lucia Bose i towarzyszyło jej eleganckie Maserati A6 1500, pierwsze GranTurismo wyprodukowane z fabryki z tym słynnym logo.

Przez lata wielu znakomitych aktorów dużego ekranu siadało za kierownicą Maserati m.in. Ugo Tognazzi, Vittorio Hassman, Kirk Duglas, Glen Ford, Rock Hudson, David Niven, Peters Sellers i Alain Delon.

Wśród ostatnich produkcji filmowych gdzie Maserati odgrywało ważną rolę był amerykański film “Ocean’s Thirteen” oraz francuski “The Intouchables” – w obu tych filmach występowało Maserati Quattroporte. W filmie „Limitless” obok wspaniałych ról Roberta De Niro i Bradleya Coopera doskonale zaprezentował się Maserati GranTurismo.

Na parę miesięcy przed uroczystymi obchodami swojej 100-tnej rocznicy, Maserati jako firma znajduje się w procesie dynamicznego rozwoju. Dzięki obecności w 65-ciu krajach świata, jest międzynarodowym ambasadorem włoskiego stylu i piękna. Ta wyjątkowość jest potwierdzana każdego dnia gdy z linii produkcyjnych wyjeżdżają przepiękne, o znakomitych osiągach modele GranTurismo, GranCabrio oraz najnowsze Quattroporte i Ghibli.

O tych i innych wydarzeniach dowiecie się z profili społecznościowych Maserati Polska na Facebooku i Google+, a galerię możecie zobaczyć na serwisie Pinterest.

 

Monica Bellucci dla Maserati Polska Charlize Theron dla Maserati Polska Bradley Cooper - GranTurismo - Limitless Maserati Polska