25/01/15

Lublin – wywiad w Radio Centrum oraz jazdy po torze

 

W dniu 23 stycznia 2015 na zaproszenie Radia Centrum w Lublinie zaprezentowaliśmy mieszkańcom flagową limuzynę Maserati Quattroporte SQ4.

Dołączył do nas jeden z naszych klientów ze swoim ukochanym GranTurismo Sport. Dysponowaliśmy więc dwoma autami legendami, prawdziwymi reprezentantami Maserati.

Oprócz prezentacji miejskiej mieliśmy szansę przetestować nasze modele na specjalnym placu manewrowym Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy  ODTJ w Lublinie. Testowali zawodowi instruktorzy i dziennikarze motoryzacyjni. Auta i kierowcy byli poddani próbom na płycie poślizgowej  wyposażonej w podświetlane kurtyny wodne w formie przeszkód na drodze oraz w urządzenie do destabilizacji toru jazdy „szarpak”, który powoduje nagłe zarzucenie  pojazdu. Przetrenowaliśmy próby hamowania, ominięcia przeszkody, opanowania poślizgu a przede wszystkim jak do niego nie doprowadzić. Na płycie poślizgowej pierścieniowej z przeszkodami w postaci kurtyn wodnych testowaliśmy podsterowność i nadsterowność, hamowanie na łuku i omijanie przeszkody na łuku.

Tor to dystans 850m krętej drogi ze wzniesieniami, z płytą poślizgową do ćwiczenia hamowania na spadku drogi jak i ruszania pod górę oraz sekcja zraszanych zakrętów o zmiennej przyczepności.

 Spodziewaliśmy się korzystnej opinii od zawodowców na temat jazdy, komfortu i bezpieczeństwa naszych samochodów Maserati, ale ich emocje i najwyższy podziw dla aut przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania.

Tak to jest z samochodami Maserati, że jazda nimi to emocje i radość nieporównywalne z innymi znanymi markami. Jak zakochać się to tylko …w Maserati.