Wygląd zewnętrzny

1-r

CZYSTE WZORNICTWO MASERATI, W NAJDROBNIEJSZYM DETALU

Elegancja, siła, wyrazistość. Levante to wcielenie ducha Maserati i symbol absolutnie najlepszego włoskiego wzornictwa. Unikalny, innowacyjny styl SUV-a to połączenie przestronności z linią coupe, z dumą nawiązujące do tradycji Maserati.

2-r

CZERPIEMY INSPIRACJĘ Z TRADYCJI. PRZEDNI GRILL

Wspaniałe sportowe Maserati z przeszłości przyniosły inspirację dla wklęsłej atrapy chłodnicy Levante. Z jej kształtem współgra linia błotników, które z kolei podkreślają przetłoczenia pokrywy silnika. Tylny słupek zdobi logo Saetta, jakie pojawiło się po raz pierwszy w Quattroporte w 1963 roku. Umieszczony na środku atrapy znak Trójzęba nadaje całości ostateczny blask luksusu, siły i elegancji.
3-r

RZUCAMY ŚWIATŁO NA PRZYSZŁOŚĆ

Innowacyjne bi-ksenonowe reflektory Levante, o mocy 25W, zaprojektowano tak by wyrażały pewność siebie i zwinność kotów, które stanowią dla nich inspirację. Reflektory posiadają ustawienia dopasowane do każdego rodzaju drogi. Opcjonalny Adaptive Front Lighting System dokonuje analizy ruchu drogowego, prędkości jazdy i warunków oświetleniowych i automatycznie reguluje snop światła aby zapewnić najlepszą możliwą widoczność i zwiększyć bezpieczeństwo jazdy.
4-r

ATLETYCZNY. ATRAKCYJNY. SKORY DO PRZYGODY.

Począwszy od kocich oczu a na charakterystycznym dla Maserati tylnym słupku kończąc, profil Levante, z jego unikalnym wyglądem w stylu coupe, emanuje pewnością siebie i stylem. Detale nadwozia Levante, takie jak drzwi bezramowe, wyraźnie zaznaczone boczne otwory wentylacyjne i tylne błotniki o podkreślającym siłę rysunku, cechuje elegancja prawdziwego włoskiego dzieła sztuki, przyprawiona odrobiną skłonności do przygody.

Wnętrze

6-1

LUKSUSOWE WNĘTRZE TO PRAWDZIWIE NIEPOWTARZALNE WRAŻENIA Z JAZDY

Skóra najwyższej jakości, polerowane drewno, metal z efektem satyny, kontrastowe, ręcznie wykonane przeszycia i wiele więcej – wnętrze Levante to uczta doskonałości. Wszystko w Levante, od najlepszego wykończenia aż po nowinki techniczne, cechuje bezkompromisowy luksus, który może zaoferować tylko Maserati.

7-1

ZAPEWNIAMY NIEZRÓWNANY STYL I KOMFORT W KAŻDYM TERENIE

Levante prezentuje oszałamiający styl, wewnątrz i na zewnątrz. Wyjątkowo przestronne wnętrze i nad wyraz ergonomicznie ukształtowane przednie fotele otulają pasażerów i oferują świetne trzymanie boczne niezależnie od warunków terenowych. Pasażerowie tylnego rzędu korzystają z asymetrycznie dzielonej kanapy, ukształtowanej by komfortowo czuły się w niej trzy osoby.
8_b-1

INTUICYJNY PANEL STEROWANIA, ZA DOTKNIĘCIEM PALCA

Ekran Maserati Touch Control o przekątnej 8,4 cala pozwala bez wysiłku sterować dostępnym na pokładzie wyposażeniem. Wystarczy tylko dotknąć, by skorygować ustawienia klimatyzacji, skorzystać z zasobów telefonu z systemem Android lub iPhone-a, wybrać trasę w nawigacji czy najlepszą muzykę na podróż. A dzięki wejściu AUX, gniazdu USB i czytnikowi kart SD, system MTC odtworzy muzykę i wyświetli filmy i zdjęcia.
9-r

PRZEDZIAŁ BAGAŻOWY ZMIEŚCI WSZYSTKO

Uchylenie elektrycznie podnoszonej klapy bagażnika, sterowanej z pilota lub przyciskiem wewnątrz i na zewnątrz samochodu, otwiera dostęp do przestrzeni bagażowej o pojemności 580 litrów, która zmieści liczbę dużych walizek wystarczającą na długie letnie wakacje, a nawet więcej. Oparcie tylnej kanapy składa się asymetrycznie, co umożliwia przewożenie wyjątkowo dużych przedmiotów.

Technologia

33

WYSOKOCIŚNIENIOWA WYDAJNOŚĆ: SILNIK 3.0 TWIN TURBO V6 OD MASERATI

Niezrównany silnik benzynowy 3.0 Twin Turbo V6 osiąga niewiarygodne parametry przy zachowaniu niskiego zużycia paliwa i niskiej emisji CO2. W silniku zastosowano przełomowe rozwiązania techniczne o niespotykanym stopniu zaawansowania.

26

INTELIGENTY SYSTEM Q4 : DYNAMICZNE STEROWANIE MOMENTEM DLA NAJLEPSZEJ PRZYCZEPNOŚCI

W warunkach niskiej przyczepności, jak na przykład na śliskiej drodze albo w zakręcie pokonywanym z dużą szybkością, zastosowany w Levante system Q4 reaguje natychmiastowo. Aby zachować pełną kontrolę nad pojazdem i jednocześnie zapewnić typowe dla Maserati wrażenia z jazdy samochodem tylnonapędowym, system może w czasie 150 milisekund dokonać korekty rozdziału momentu obrotowego z typowego ustawienia (100% na tylną oś), przenosząc na oś przednią do 50% dostępnego momentu.

25

WYSOKA WYDAJNOŚĆ, NISKI OPÓR POWIETRZA

Zastosowany w Levante system Air Shutter zarządza dostarczaniem powietrza chłodzącego do komory silnikowej. Za pomocą drobnych korekt, system Air Shutter reguluje temperaturę silnika, zwiększając wydajność i jednocześnie redukując opór aerodynamiczny samochodu, co wpływa korzystnie na zużycie paliwa i emisję spalin.

Bezpieczeństwo

12b1

SYSTEM FORWARD COLLISION WARNING

System Forward Collision Warning monitoruje ruch przed samochodem za pośrednictwem kamery i ostrzega kierowcę przed niebezpieczeństwem najechania na tył poprzedzającego pojazdu. System współpracuje z systemem Advanced Brake Assist, który wspomaga hamowanie awaryjne.
13b

SYSTEMY BLIND SPOT ALERT I REAR CROSS PATH DETECTION

Systemy bezpieczeństwa stale monitorują przestrzeń pomiędzy Levante i znajdującymi się w pobliżu pojazdami. Jeżeli tylna lub boczna martwa strefa zostaje naruszona, na przykład przez kierowcę zmieniającego pas ruchu, w lusterku bocznym pojawia się podświetlana ikona i rozlega się sygnał akustyczny.

SYSTEM LANE DEPARTURE WARNING

W oparciu o obraz z kamery umieszczonej w lusterku wstecznym , obserwującej oznakowanie poziome, system Lane Departure Warning pomaga kierowcy w utrzymaniu samochodu na wybranym pasie ruchu autostrady czy drogi ekspresowej. Ostrzeżenie przed zmianą pasa bez odpowiedniej sygnalizacji ogranicza ryzyko przypadkowego opuszczenia pasa ruchu i kolizji z jadącym obok pojazdem.

ADAPTIVE CRUISE CONTROL

W każdym warunkach pogodowych przestrzeń pomiędzy Levante i poprzedzającym go pojazdem jest nieprzerwanie monitorowana przez system Adaptive Cruise Control, a predefiniowania odległość zachowana. Jeśli prędkość poprzedzającego pojazdu spadnie lub na pasie ruchu pojawi się inny pojazd, system zmniejszy prędkość redukując gaz lub hamując. Jeśli poprzedzający pojazd przyspieszy lub zmieni pas, system również przyspieszy do predefiniowanej prędkości.

Poduszki powietrzne

Maserati Levante wyposażono w sześć poduszek powietrznych. Dwie przednie poduszki, obie dwustopniowe, chronią kierowcę i pasażera przedniego fotela na wypadek kolizji. Ponadto tułów i biodra chronione są przez poduszki umiejscowione w fotelach. W suficie, w pobliżu centralnego słupka, umieszczono jeszcze dwie poduszki, które chronią głowy pasażerów przedniego i tylnego rzędu w chwili zderzenia.

27-1

Rzemiosło

ghibli

SPERSONALIZOWANA PERFEKCJA

Niedościgłe wzornictwo i technologiczne zawansowanie Levante zapewnia jedyne w swoim rodzaju wrażenia z jazdy. To jednak nie wszystko. Firma Maserati dokłada starań, by zapewnić najwyższy poziom satysfakcji, oferując rozwiązania służące indywidualizacji, odzwierciedlające jej rzemiosło i przywiązanie do szczegółu.

SYSTEM HARMAN KARDON PREMIUM SOUND

Koneserom muzyki poszukującym głębi i realizmu sceny dźwiękowej, dedykujemy opcjonalny system Harman Kardon Premium Sound, który przenosi Maserati Levante na nowy poziom wyrafinowania. 12-kanałowy wzmacniacz o mocy 600W i pieczołowicie rozmieszczone 13 głośników zapewnią wyjątkowe doznania muzyczne, niezależnie od tego gdzie siedzi słuchacz.

AKUSTYCZNA DOSKONAŁOŚĆ, PEŁNA OPCJA PROSTO Z ABBEY ROAD

Dla wymagających absolutnej akustycznej perfekcji, Levante proponuje nowej generacji system Bowers and Wilkins Premium Surround – dzieło tych samych inżynierów, którzy stworzyli głośniki Bowers and Wilkins Diamond 800 używane w słynnym londyńskim studio przy Abbey Road. 16-kanałowy wzmacniacz o mocy 1280 W i 15 głośników gwarantuje niezrównany dźwięk i czystość w pełnym zakresie dynamiki.
19b-zegna0

DESIGNERSKIE WNĘTRZE: ZEGNA PACK

Ermenegildo Zegna, jeden z wiodących światowych projektantów, nawiązał współpracę z Maserati, by jeszcze pogłębić wrażenia związane z Maserati Levante. Najwyższej jakości skórę połączono z wykonanymi z naturalnego jedwabiu Zegna Mulberry wstawkami na fotelach, poszyciu drzwi, podsufitce, osłonach przeciwsłonecznych i w oświetleniu wnętrza. Jedwabne wstawki ozdobiono ręcznie wykonanym wypukłym wzorem szewronu. Na siedziskach umieszczono wstawkę z jedwabiu o wzorze w jodełkę. Poszycie drzwi, podsufitkę i obszycie osłon przeciwsłonecznych wykonano z tkaniny dżersejowej Zegna.