15/01/20

Elegancja sygnowana serią „Royale” od Maserati.

Maserati prezentuje serię specjalną Royale:

współczesny hołd dla dziedzictwa Trident Marque

 

 

  • Wyprodukowanych zostanie tylko 100 sztuk tej serii, dostępnych w pełnej gamie V6 dla modeli Quattroporte, Levante i Ghibli.
  • Dostępne w dwóch unikalnych kolorach, Blu Royale i Verde Royale, z ekskluzywnym wyposażeniem wnętrza.

 

Modena, 13 stycznia 2020 – Piękno może być odzwierciedlone w klejnocie, obrazie lub krajobrazie. Elegancja, z drugiej strony, nie ogranicza się tylko do spojrzenia. Elegancję można znaleźć w ruchu, w ekspresji lub w rozmowie. Mówiąc wprost, elegancja to piękno w ruchu, a żaden samochód nie porusza się z większą elegancją niż Maserati, ostateczny wyraz dynamicznego piękna.

 

W całej swojej historii Maserati tworzyło wyjątkowe modele i ekskluzywne serie. Wśród nich wyróżnia się wersja Royale z 1986 roku, Quattroporte trzeciej generacji, nowoczesna stylizacja w ekskluzywnej niebiesko-zielonej kolorystyce, ulepszone wnętrza, z miękkimi skórzanymi siedzeniami i szerokim użyciem drewna na desce rozdzielczej i w panelach drzwiowych. Quattroporte Royale został wyposażony w mocny silnik 4,9l V8 o mocy 300 KM i wyprodukowano go tylko 51 sztuk.

 

Dzisiaj Maserati składa hołd swojemu dziedzictwu, wprowadzając na rynek specjalną serię o tej samej nazwie, dostępną we wszystkich modelach z silnikami V6 występującymi w obecnej ofercie Maserati: zostanie wyprodukowanych tylko 100 Maserati Quattroporte, Levante i Ghibli Royale z silnikami o mocy od 275 KM 3.0l V6 Diesel, do 350 KM i 3,0l V6 o mocy 430 KM. (USUNĄĆ JEŻELI NIEKTÓRE SILNIKI NIE SĄ DOSTĘPNE W TWOIM KRAJU).

 

Nowa specjalna seria Royale jest dostępna w dwóch wyjątkowych kolorach niebieskim i zielonym: Blu Royale i Verde Royale. Aby dopełnić elegancki wygląd nadwozia, Levante Royale posiada 21-calowe felgi Anteo Staggered Anthracite oraz felgi Titanium Anthracite w modelach Ghibli i Quattroporte, wszystkie dostosowane do serii, a wszystkie ze srebrnymi zaciskami hamulcowymi.

 

Wnętrza Royale, oparte na wykończeniu GranLusso, dostępne są w kolorze Zegna PELLETESSUTA™ Cuoio lub dwukolorowej skórze Pieno Fiore w kolorze Black/Cuoio. Zegna PELLETESSUTA™ to tkana skórzana tkanina, produkowana wyłącznie do wnętrz pojazdów Maserati. Zrodzona ze starych włoskich tradycji i dzisiejszej innowacyjnej technologii, została pomysłowo zaprojektowana przy użyciu cienkich pasków skóry Nappa, aby stworzyć ultra-luksusową „tkaninę”, lekką, miękką i trwałą.

 

 

 

Wstawki o wysokim połysku (Metal Net dla Levante, Ebony dla Ghibli i Black Piano dla Quattroporte) oraz charakterystyczna płyta „One of 100” uzupełniają wygląd wnętrza, w którym znajduje się również system dźwiękowy Bowers&Wilkins, elektryczny szyberdach i (przyciemniane) szkło dla ochrony prywatności.

 

Seria specjalna Royale jest bogato wyposażona, dzięki standardowym pakietom Cold Weather, Premium i Drving Assistance Plus. Niezależnie od tego, czy jedziesz ulicami miasta, czy też bierzesz udział w ekskluzywnej, wielkiej podróży, luksus „o dużej mocy” spotka się z większym niż kiedykolwiek bezpieczeństwem na drodze.

Maserati Levante, Quattroporte i Ghibli Royale wyposażone są w kompleksowe, zaawansowane systemy wspomagania jazdy, które aktywnie reagują na największe potencjalne zagrożenia na drodze oraz zwiększają komfort i bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

 

Podobnie jak reszta serii Royale Special, również seria Maserati Touch Control Plus (MTC+) jest wyposażona w 8,4-calowy ekran dotykowy, który zajmuje centralne miejsce na desce rozdzielczej i jest niezwykle prosty w obsłudze. MTC+ steruje wszystkimi kluczowymi funkcjami pojazdu, w tym ogrzewaniem przedniego siedzenia, a także wentylacją, ogrzewaniem kierownicy i obsługą tylnej żaluzji przeciwsłonecznej, jeśli została zamontowana. Ekran wyświetla również widok z tyłu ukazywany przez kamerę cofania, wraz z wytycznymi ułatwiającymi obsługę.

 

Ten najnowocześniejszy system posiada zarówno funkcje Apple CarPlay® jak i Android Auto® mirroring. Ponadto, dla użytkowników iPhone’a®, system Apple Siri® działa jako osobisty asystent, umożliwiając im wykonywanie zadań za pomocą poleceń głosowych. Używając zwykłego języka mówionego można wykonać połączenie lub uzyskać dostęp do muzyki, wiadomości, przypomnień, e-maili, stron internetowych i wielu innych.

 

Chociaż pierwsze dostawy zaplanowano na marzec 2020 roku, można już składać zamówienia na tę serię ograniczoną do zaledwie 100 sztuk.

 

 

Maserati S.p.A.

Maserati produkuje pełną gamę unikatowych samochodów o niesamowitej osobowości, natychmiast rozpoznawalnych w dowolnym miejscu. Swoim stylem, technologią i wrodzonym ekskluzywnym charakterem zachwycają najbardziej wymagające gusta i zawsze stanowiły punkt odniesienia dla branży motoryzacyjnej. Ambasadorami tego dziedzictwa są flagowiec Quattroporte, sportowy sedan Ghibli oraz Levante, pierwszy SUV Maserati. Jest ich pełna gama, z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, napędem na tył i na wszystkie koła, najlepszymi materiałami i wyjątkową inżynierią. Maserati to tradycja odnoszących sukcesy samochodów, z których każdy na nowo definiuje to, co składa się na włoski samochód sportowy pod względem wzornictwa, osiągów, komfortu, elegancji i bezpieczeństwa.