06/03/15

Car Designs of the Year 2014

MASERATI ALFIERI ZDOBYŁ NAGRODĘ CAR DESIGNS OF THE YEAR ZA ROK 2014 W KATEGORII “SAMOCHÓD KONCEPCYJNY ROKU”

Środa, 4. Marca 2015 – Maserari Alfieri został wybrany Samochodem Koncepcyjnym roku 2014.  Działo się to wczorajszej nocy podczas prestiżowej imprezy Car Design Night, zorganizowanej  w Genewie przez Car Design News i w obecności wiodących projektantów przemysłu samochodowego.

Alfieri pokazano po raz pierwszy podczas genewskich targów motoryzacyjnych  Geneva Motor Show w 2014 roku. Ten uderzająco piękny 2+2-osobowy samochód uświetnił stulecie marki, a nazwa Alfieri nawiązuje do najznakomitszych dokonań jej założycieli – braci Maserati. Koncept zaprojektowano w turyńskim Centro Stile. Za projektem stoi szef Centro Stile Lorenzo Ramaciotti a pracami kierował Marco Tencone i to on z dumą odebrał nagrodę Car Designs of The Year w imieniu Maserati.

W efekcie przytłaczającej przewagi pozytywnych reakcji zwiedzających, zatwierdzono już rozpoczęcie produkcji samochodu w 2017 roku i jego wersji kabriolet niedługo potem.

Nagrody Car Designs of The Year  przyznawane są przez niezależną grupę sędziów, w której skład wchodzi przekrój profesjonalnych projektantów reprezentujących wpływowe środowiska naukowe, producentów samochodów i dostawców z całego świata, w tym największe ośrodki jak Daimler, Jaguar, Volvo, General Motors, Hyundai, Lead, Renault Group i Uniwersytet w Coventry.

Wydawca Car Design News Owen Ready powiedział: “Projektowanie sportowych samochodów o delikatnej sylwetce i pięknych proporcjach to sztuka, którą włoscy projektanci doskonalili przez lata, ale współczesny projekt modelu Alfieri zrealizowano od podstaw z nieskazitelnym wyczuciem. W efekcie powstał włoski samochód sportowy, który jest na wskroś nowoczesny”

Samochód koncepcyjny Alfieri pojawił się w drugim wydaniu rocznika Car Design Review, zaprezentowanego wczorajszego wieczora obecnym na imprezie najlepszym projektantom, z których wielu znalazło się na jego stronach. 184-stronicowe wydawnictwo poddaje analizie ubiegłoroczne dokonania branży projektowania samochodów i poświęca wiele uwagi zwycięskiemu projektowi.

O Car Design NewsCar Design News  to podstawowe źródło wiedzy dla projektantów samochodów na całym świecie. Od 1999 roku, dzięki szerokim kontaktom z autorami i analitykami rynkowymi, z których wielu wniosło swój wkład w powstanie drugiej edycji Car Design Review, dostarcza bezcennych informacji, porad i opinii tak studentom, jak i szefom działów projektowania. CDN ukazuje przede wszystkim w sieci, serwując społeczności projektantów najświeższe wieści, recenzje i opinie. Oprócz niezrównanego artykułu wstępnego można w nim znaleźć dział kariery, który pomógł wielu projektantom zajmującym obecnie prominentne stanowiska.