04/12/14

50 – tysięczny samochód wyprodukowany w Grugliasco z okazjii 100 rocznicy istnienia Maserati

50-tysięczny samochód opuszcza fabrykę Avv. Giovanni Agnelli Plant Ostatniego dnia obchodów 100 rocznicy istnienia firmy Maserati

Modena, 1 grudnia 2014 – dzisiaj Maserati ma powód do świętowania i to nie tylko z okazji setnych urodzin firmy, ale także z powodu osiągnięcia okrągłej liczby wyprodukowanych samochodów w fabryce Avv. Giovanni Agnelli Plant w Grugliasco.

Ten imponujący wynik Maserati osiągnęła zaledwie w dwa lata. Fabryka, w której produkowane są sedany Quattroporte i Ghibli, oficjalnie uruchomiła linię 30 stycznia 2013 roku, gdzie poprzez stopniowy wzrost produkcji w celu zmaksymalizowania jakości produktu końcowego, możliwym okazało się osiągnięcie wyniku 50 000 samochodów w zaledwie 22 miesiące.

Pięćdziesięciotysięczny samochód, protagonista zbudowany w setną rocznicę urodzin Maserati, to Quattroporte S Q4 w nowym kolorze Grigio Maratea, z tapicerką w czerwono-czarnych barwach, przeznaczony na rynek amerykański.  Rynek Ameryki Północnej, gdzie Quattroporte S Q4 ceniony jest za komfort, wysokiej jakości wykończenie i bezprecedensowe zamiłowanie do sportu, w tym roku pobił nowy rekord sprzedaży osiągając wynik 10700 Maserati dostarczonych w pierwszych dziesięciu miesiącach roku.

Maserati 50000 at Avv_Giovanni_Agnelli_Planta